Zen Poliklinik

Pumpkin Cilt Bakımı

Zengin aminoasit, salisilik asit, alfa hidrosik asit, enzim ve mineral içeriği ile en iyi cilt bakım yöntemleri arasında Pumpkin Peel yer alıyor. Sindirella bakımı olarak da bilinene bu yöntem, doğal ve organik içeriğiyle hem kadınların hem de erkeklerin sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlamaktadır. Pumpkin cilt bakımı hücre onarıcı etkisiyle kusurları minimize etmeyi başarıyor.

Zen Poliklinik’te organik ürünlerle uygulanan pumpkin cilt bakımı, taze ve aydınlık bir görünüm sağlar. İşlem sırasında enjeksiyon veya iğne uygulanmaz. Sindirella bakımı boyunca kişiler konforlu bir süreç yaşamaktadır.

Pumpkin Cilt Bakımı Nedir?

Bal kabağı peelingi, yaşlanma sürecini yavaşlatırken anti-aging bir bakım yapar. Aynı zamanda siyah nokta, leke, çil, akne vb. cilt kusurlarının tedavi edilmesini sağlar. Pumpkin cilt bakımının ana maddesi olan doğal bal kabağı, birçok formülle zenginleştirilmektedir.

A vitamini, salisilik asit, mineral, vitamin vb. elementlerle zenginleştirilen formül, ilk seansla birlikte taze ve ferah bir cilt yapısı sağlamaktadır. Zen Poliklinik’te başarıyla uygulanan pumpkin cilt bakımı, sadece doğal içeriklerden hazırlanır. Doğal etkisi, ciltte herhangi bir deformasyona sebep olmazken kızarıklık, kaşıntı vb. rahatsızlıkların oluşmasını da önlemektedir.

Pumpkin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Pumpkin cilt bakımı içeriğinde yer alan maddeler:

 • Salisilik asit,
 • Omega yağ asitleri,
 • Amino asit,
 • Enzim,
 • Potasyum,
 • A vitamini,
 • Yosun polisakkaritleri,
 • Mineral.

Zen Poliklinik’te yukarıdaki maddelere ek olarak cilt yapısına özel uygulamalar da gerçekleştirilebilir.

Pumpkin cilt bakımı, arındırma işlemiyle başlar:

 • Jel, solüsyon vb. medikal ürünlerle cilt temizliği yapılır ve makyaj kalıntıları, ölü hücre vb. giderilir,
 • Yüzün maskeye hazırlanması ve maskenin daha fazla etki sağlaması için masaj yapılır, aynı zamanda kan dolaşımı da hızlandırılır,
 • Hazırlanan pumpkin peel kürü, masaj yapılarak yüz bölgesine sürülür,
 • Yaklaşık 10 – 15 dakika boyunca cildin kürü emmesi ve kuruması beklenir,
 • Özel solüsyonlarla cilt arındırılır ve pumpkin peel temizlenir,
 • Son aşamada cilt yapısına uygun nemlendirici uygulaması yapılır.

Pumpkin Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Pumpkin peel yaptıranlar, ilk uygulamayla birlikte cildinin rahatladığını ve yenilendiğini hisseder. Güçlü formülü ve Zen Poliklinik’in uzman estetisyenleri sayesinde cildinizin nefes aldığını hissedersiniz ve cildin yenilenme süreci başlar.

Pumpkin peel cilt bakımının faydaları:

 • Çil, leke vb. hafif düzeydeki sorunların giderilir ve yoğun leke görünümleri azalır,
 • Cilt, ölü hücrelerden arındırılır,
 • Gözenekler sıkılaşır,
 • Siyah nokta, yağ butonu ve akne problemleri tedavi edilir,
 • Cilt yumuşar ve pürüzsüz bir görünüme sahip olur,
 • Işıltılı ve kusursuz bir görünüm başlar.

Pumpkin peel işleminin en önemli avantajlarından biriyse dört mevsim uygulanabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda cilt, en üst katmandan itibaren temizlenir ve derinlemesine bir arındırma hissedilir. Düzenli pumpkin peel uygulaması, hücre yenilenmesini hızlandırır ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

Pumpkin peel, son dönemde özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda her yaş için pumpkin cilt bakımı yapılabilir. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı, kızarıklık, yanma vb. sorunlar oluşmayacaktır. Dolayısıyla günlük hayatınıza, ışıltılı cildinizle devam edebilirsiniz.

Pumpkin Cilt Bakımı Kimler İçin Uygundur?

Her cilt, sağlıklı ve doğal bir bakıma ihtiyaç duyar. Kimyasal maddelerin yoğun kullanımı zaman içinde cilt elastikiyetinin kaybolmasına neden olur. Aynı zamanda yoğun kozmetik kullanımı da cilt lekelenmesini başlatabilir. Pumpkin cilt bakımı, doğadan aldığı zengin formülü ile her cilt yapısı için uygundur.

Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler Pumpkin cilt bakımı ile ideal nem seviyesine ulaşacaktır. Aynı zamanda sebum dengesini koruyan özel formülü ile yağlı cilt problemini minimize eder. Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımız pumpkin cilt bakımı ile daha doğal, aydınlık ve genç bir görünüme sahip oluyor. Pumpkin cilt bakımı 4 – 6 seans olarak uygulanmaktadır. Aynı zamanda seans aralarında bir hafta on günlük boşluk bırakılmasını öneriyoruz. Düzenli pumpkin cilt bakımı uygulamasıyla, özellikle kadınlar ışıltılı bir görünüme kavuşuyor.

Uzun süredir uygulanan pumpkin peel, yüksek memnuniyet oranıyla kadınları mutlu ediyor. Birçok kadın, pumpkin cilt bakımının yenileyici etkisiyle yaşlılık belirtilerini geciktirmektedir. Aynı zamanda doğal ve organik içeriği de kimyasal maddelerin sebep olduğu zararlı etkiyi azaltacaktır.

Pumpkin Cilt Bakımı Fiyatları Nedir?

Cildiniz sık sık kuruyorsa, akne ve siyah nokta sorunlarınız devam ediyorsa, cildiniz pul pul dökülüyorsa ve kırışıklıklarınız başladıysa pumpkin cilt bakımı ile etkili bir sonuç alabilirsiniz. Pumpkin cilt bakımı büyük ve tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlarken sıkılaştırır. Ayrıca maskenin, yüzde kaldığı süre boyunca onarım gerçekleşir ve hücre yenilenmesi başlar.

Pumpkin cilt bakımı mutlaka güvenilir bir klinikte uygulanmalıdır. Doğal ve organik bir içeriğe sahip olsa da yanlış uygulamalar sonucunda cilt kusurları meydana gelir. Aynı zamanda cilt kusurlarının tedavi edilmemesi ve vakit kaybı oluşması gibi sorunlar da başlayacaktır.

Pumpkin cilt bakımı fiyatları cilt sorunu, seans ve uygulama alanı gibi etkenlere göre değişiyor. Zen Poliklinik’i arayarak pumpkin peel randevunuzu oluşturabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.