Zen Poliklinik

Lazer Epilasyon

Vücutta estetik ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmak isteyen bireylerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olarak lazer epilasyon, son teknoloji cihazlar ve profesyonellik ile Zen Poliklinik’te sizlere sunuluyor. Estetik, hafif ve konforlu bir görünümün önüne geçen istenmeyen tüy görünümünden kurtulabilmeniz için modern teknolojinin gücünü kullanıyor, yeterli seans alımında kalıcı bir pürüzsüzlük sağlıyoruz. İstenmeyen tüylerin kök alanına etki ederek tüy görünümünün azaltılması veya tamamen giderilmesini amaçlayan lazer epilasyon işlemi, hem erkeklere hem de kadınlara modern bir güzellik çözümü sunmaktadır.

Lazer Epilasyonun Yararları ve Etkisi – Neden Lazer Epilasyon?

Diğer klasik yöntemlerle kıyaslandığında yüksek oranda başarı sağlayan lazer epilasyon ile vücut üzerinde bireye rahatsızlık uyandıran ve istenmeyen tüylerin en kalıcı şekilde giderilmesi mümkündür. Yapılan lazer epilasyon işleminde lazer ışını kullanılarak kıl kökleri hedef alınmaktadır ve bu sayede kıl kökleri ısı etkisiyle yapısını yitirmektedir. Isının etkisi sadece kıl köklerini etkilemektedir ve deri üzerinde doku hasarı oluşması son derece düşük bir ihtimaldir çünkü lazer ışınları sadece kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından emilmektedir.

Zen Poliklinik’te yüksek profesyonellik ile gerçekleştirdiğimiz lazer epilasyon işlemini, iki farklı yöntem ile sizlere sunuyoruz. Bu yöntemler “Duetto MT Evo” ve “Soprano Ice Platinium” olarak adlandırılmaktadır ve bireylerin tercihine sunulan bu iki yöntem de Zen Poliklinik profesyonelliği ile en kusursuz sonuçları vererek bireylerde istenmeyen tüylerin en yüksek seviyede giderilmesini sağlamaktadır.

Duetto MT Evo İle Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Duetto MT Evo, tekniği ile diğer yöntemlerden çok daha farklı olarak üretilen bir cihazdır. Farklı iki lazer dalgasını aynı anda kullanan bu cihaz ile etkili sonuçlar elde edebilmek mümkündür ve bu lazer türleri “Alexandrite Lazer” ve “Nd:YAG Lazer” olarak adlandırılmaktadır. Alexandrite Lazer kullanıldığı bölgede hızlı bir etki sağlayarak kıl köklerini hedef almaktadır. Ulaşılamayan, ince veya derin kök yapısına sahip kıl kökleri için ise Ng:YAG lazer devreye girerek kusursuz bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Bilinenin aksine Duetto MT Evo her türlü cilt tipine ve her türlü kıl yapısına uygun olarak uygulanabilir ve istenmeyen tüylerin giderilmesi için maksimum seviyeye ulaşabilir.

Kullanım alanının geniş olduğu ve iki farklı ışın tipini bir arada uygulayan Duetto MT Evo lazer, uygulama bölgesinde her atışta olabildiğince geniş bir hedef oluşturabilmektedir. İşlem sırasında ışınlar hızlı bir şekilde tekrarlanır ve bu özelliği ile uzun sürmeyen seanslar gerçekleştirilir. Direkt olarak kıl köküne ulaşarak kök bölgesine ısı verilmesi sayesinde yapısını kaybeden kıl kökleri vücut üzerinde tutunma sağlayamaz ve zamanla dökülür. Duetto MT Evo lazer epilasyonun avantajları olarak:

 • Her türlü cilt tipine uygulanması,
 • İnce ve derin kıl köklerini kaçırmadan işlem sağlaması,
 • Bütün kıl ve kıl kökü yapıları için uygun olması,
 • Farklı cilt tonları üzerinde aynı başarıyı sağlaması gösterilebilir.

Soprano Ice Platinium İle Lazer Epilasyon

Teknolojide son nokta kullanılarak gerçekleştirilen Soprano Ice Platinium lazer, buz lazerde en başarılı sonuçların en konforlu şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir lazer epilasyon cihazıdır. Bütün cilt tonlarına ve bütün kıl yapılarına uygulanabilen Soprano Ice Platinium, “buz lazer” olarak da bilinen bir lazer epilasyon yöntemidir. Lazer işlemi sırasında devreye giren soğutucu özelliği ile lazer ışınlarının kıl köküne ısı uygulaması sırasında hiçbir acı veya yanma hissi yaşanmamaktadır.

Her türlü cilt tipinde ve her türlü kıl kökü yapısında başarısını kanıtlayan cihaz Soprano Ice Platinium, bilinen lazer ışın başlıklarından farklı olarak biraz daha büyük bir başlığa sahiptir. Lazer işlemi sırasında lazer başlığı belirlenen bölgede masaj uygulamasına benzer bir şekilde hareket ettirilmektedir ve aynı anda üç farklı lazer ışın türünü kullanarak etkili bir sonuç oluşturmaktadır. Bu üç çeşit lazer türü “Nd:YAG Lazer”, “Alexandrite Lazer” ve “Diot 810 NM” olarak adlandırılmaktadır. Hızlı bir şekilde lazer ışın atışları kullanılarak kıl köklerine ulaşır ve kıl köklerinin yapısını değiştirir. Bir süre sonra kıl kökleri vücutta tutunamaz hale gelerek dökülmektedir ve işlem uygulanan bölge üzerinde istenilen pürüzsüz görünüm bu sayede gerçekleşmektedir. Soprano Ice Platinium yöntemi ile yapılan lazer epilasyonlarının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Diğer epilasyon işlemlerinin aksine hiç acı hissi oluşturmaz.
 • Cilt üzerinde yanık veya leke oluşturmaz.
 • Yaz veya kış fark etmeksizin her mevsimde uygulanabilir.
 • Bütün cilt tonlarında ve bütün kıl köklerinde işe yaramaktadır.

Ortalama olarak 6 seans sonrasında kesin çözümü oluşturan Soprano Ice Platinium ile istenmeyen tüylerden Zen Poliklinik farkıyla ve en başarılı şekilde kurtulmak mümkündür.Lazer Epilasyon İşlemleri Kimlere Uygulanmamaktadır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen bireylerin kesin bir sonuç elde edebilmek için başvurduğu en başarılı yöntem kuşkusuz ki lazer epilasyondur. Fakat bazı durumlarda ve bazı özelliklere sahip olan bireylerde lazer epilasyon uygulamasının yapılması uygun değildir ve tavsiye edilmemektedir.

 • Kanser hastalığına sahip olan bireyler,
 • Çok fazla güneş görmüş ve çok fazla bronz ten rengine sahip bireyler,
 • Cilt lekelerine yani hiperpigmentasyona sahip olan veya sahip olabilecek bireyler,
 • Işık hassasiyeti yaşayan bireyler,
 • Cilt hastalığı yaşayan bireyler,
 • 16 yaşından küçük ve hormonel gelişimini tamamlamamış bireyler lazer epilasyon işlemini gerçekleştirememektedir.

Lazer Epilasyonu Vücudun Hangi Bölgelerinde Gerçekleştirilir?

Son teknoloji cihazlarımız ve profesyonel kadromuz ile vücut üzerinde birçok bölgede lazer epilasyon başarısını sağlamaktayız. Lazer epilasyon uygulamasını aşağıda sıralanan bölgelerde rahatlıkla gerçekleştirmekteyiz.

 • Yüz bölgesi,
 • Boyun bölgesi,
 • Ense bölgesi,
 • Kol ve koltuk altı bölgeleri,
 • Bacak bölgeleri,
 • Göbek ve bel bölgeleri,
 • Sırt bölgesi,
 • Bikini bölgesi,
 • Genital bölge,

Lazer epilasyon sıralanan bütün bölgelere uygulanırken, uygulanmayan ve uygulanmasını kesinlikle tavsiye etmediğimiz bölgeler ise;

 1. Genital bölgenin iç bölgesi,
 2. Burun deliklerinin iç bölgesi,
 3. Kulakların iç bölgesi.

Lazer Epilasyon Öncesinde Kılların Durumu Nasıl Olmalıdır?

Lazer epilasyonun amacı kıl köklerine ulaşarak kök yapısını bozmak ve kalıcı bir şekilde vücutta tutunmasını engellemektir. Bu nedenle lazer epilasyon öncesinde kıl köklerinin yerinde olması gerekmektedir. Kıl köklerini yerinden koparan ağda veya benzeri yöntemler yerine jilet yardımıyla kıl köklerini koparmadan sadece kılları kısaltmanız yeterli olacaktır. Bu sayede bölge üzerinde sadece kıl kökleri bulunacaktır ve lazer ışınları kıl kökleri tarafından emilecektir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Kıllar Tekrar Çıkar Mı?

Lazer epilasyon sonrasında istenmeyen tüyler yüksek oranda kalıcı bir şekilde giderilmektedir. Zen poliklinik farkı ile lazer epilasyon işleminin başarı oranı oldukça yüksektir ve epilasyon işlemi kalıcı etki gösterir. Vücudun hormon dengesini tamamen değiştiren hamilelik gibi bir değişim olmadığı sürece, pürüzsüz bir dokuya sahip olabilirsiniz. Hamilelik sonrasında ise bazı durumlarda lazer epilasyon gerçekleştirilen bölgede yeniden tüylenme meydana gelebilmektedir fakat yaşanacak olan bu tüylenme eskisine göre çok daha seyrek gerçekleşecektir.

Lazer Epilasyon Uygulama Süresi ve Bitiş Süresi Nedir?

İstenmeyen tüylerin yapısı, cilt yapısı ve uygulanan bölgeye bağlı olarak lazer epilasyon seans süresi yaklaşık 20 dakikayı bulabilmektedir. Her seans sonrasında 4 veya 6 hafta kadar bekleme süresi bulunmaktadır ve belirlenen aralıklarla gerçekleştirilen seanslar sonrasında, ortalama 6 seans sonrasında, istenen pürüzsüz ve estetik görünüm elde edilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Etkileri Kadın ve Erkek Üzerinde Farklılık Gösterir Mi?

Erkek ve kadınlar için uygun olan lazer epilasyon işlemleri genel olarak uygulanan bölgede yüzde 90 – 95 rekor başarı oranı sağlamaktadır. Lazer epilasyonun başarı oranı oranı cilt tipi ve kıl kökü yapısına göre ufak oranlı değişimler gösterebilir. Gelişmiş cihazlarımız ve profesyonel kadromuz ile Zen Poliklinik’te yeni nesil güzellik teknolojilerini sizlere sunuyoruz.

İstanbul’da Lazer Epilasyon Fiyatları

İstanbul’da Lazer Epilasyon fiyatları, ulaşım kolaylıkları, en son teknoloji cihazların bulunabilirliği ve daha kesin sonuçlara daha hızlı ulaşıldığı için ülkenin tüm bölgelerine kıyasla daha uygundur. Cilt yapınız seans sayınıza göre değişmekte olan fiyatlar hakkında detaylı bilgiyi deneyimli ekimimizden öğrenebilir randevunuzu hızlıca oluşturabilirsiniz.

Zen Poliklinik ile En’ler Güzelliğinizin Emrinde.