Zen Poliklinik

Rozase Tedavisi

Rozase, halk arasında ‘’Gül Hastalığı’’ ismiyle de bilinen bir tür cilt problemidir. Rozase hastalığı olan bireyler, cilt üzerinde kızarıklık, kabarcıklar, kaşıntı, püstül (genellikle iltihaplı kabarcık olarak adlandırılan görünüm), damar genişlemeleri, deri üzerinde damarlı görünüm (özellikle kılcal damarların daha belirgin görünümü) gibi problemler yaşarlar.

Bizler, Zen Poliklinik olarak, alanında uzman kadromuz ve yüksek teknolojiye sahip tedavi ve tetkik araçlarımızla Rozase Tedavisini yenilikçi yöntemler kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Hem Rozase hastalığını kritik seviyede deneyimleyen hastalar, hem de ‘’Pre-Rozas’’ olarak da adlandırılan hastalık öncesi kızarıklık döneminde olan bireyler Zen Poliklinik ile iletişime geçebilir, yapılacak detaylı tetkiklerden sonra en doğru tedavi planı ile sürece başlayabilir.

Rozase Tedavisi Zen Poliklinik’te Nasıl Yapılır?

Özellikle cilt problemlerinde tedaviyi destekleyici en önemli unsurlardan biri hastanın cildine bilinçli şekilde bakım yapmasıdır. Bu kapsamda, doktorlarımız aşağıdaki adımları uygularlar:

  1. Öncelikle hasta, uzman dermatolog tarafından hastalığı ile ilgili detaylı olarak bilgilendirilir. Doktorunuz, size gündelik bakım rutininizin nasıl olması gerektiği, nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgi verir. Çeşitli broşürler, ‘’yap / yapma’’ listeleri, süreçle ilgili kontrol hissinizin artmasını sağlar.
  2. Doktorunuz, Rozase deneyiminizi daha zor hale getiren faktörlerden kaçınmanız için size detaylı bir günlük aktivite ve cilt bakımı programı hazırlar.
  3. Kimi durumlarda, tropikal-sistemik ilaçların kullanımı doktorlar tarafından tercih edilir.
  4. Lazer tedavileri, hızlı sonuç vermeleri ile Zen Poliklinik doktorları tarafından yüksek hijyen standartları ile uygulanan prosedürlerden bir tanesidir.

Rozase Lazer Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Cildinizin kızarık ve damarlı görünümünün hem verdiği his hem de ortaya çıkardığı görünüm bakımından sizi rahatsız ettiğinin bilincindeyiz. Zen Poliklinik olarak, Rozase Lazer Tedavi süreçlerinde dünya standartlarındaki son teknolojiye sahip cihazları kullanıyor, inovatif tetkik yaklaşımlarıyla doğru zamanda doğru müdahaleyle süreci ilerletiyoruz. Rozase tedavisinde lazer yöntemi aşağıdaki avantajları sağlayacaktır:

  • Rozase hastalığı doğru zamanda dermatolog tarafından tespit edilip müdahale edilmezse rhinofima gibi ileri düzey problemlere sebep olabilir.
  • Tetkik sürecinin özenle gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Lazer tedaviden önce ihtiyacınız olan tedavi süreçlerinin planı doktorunuz tarafından size özel olarak çıkarılır, alternatifleriniz belirlenir.
  • Lazer, cildiniz üzerindeki domedex parazitlerinin deri üzerinden uzaklaştırılmasında son derece etkilidir. Bunu sağlayan, temel olarak lazerin cildiniz üzerinde oluşturduğu ısıdır.
  • Rozase lazer tedavisi, yüzünüzdeki kan dolaşımının azalmasını sağlar. Bu durum, koagülaz negatif satafilokokların azalmasına yardımcı olur. Koagülaz negatif satafilokoklar, deriden izole edilmesi gereken bir bakteri grubudur ve varlıkları deri lenfomasına sebep olmaktadır. Lazer tedavisinin etkisi, cildinizin bu bakterilerden arındırılmasını sağlar.
  • Kılcal damar görünümünün azaltılarak derinin daha pürüzsüz ve estetik bir hale getirilmesi için de lazer tedavisi oldukça etkilidir.
  • Rozase hastalığı sonucu ortaya çıkan rinofima (bir çeşit doku büyümesi), Zen Polikliniğin ileri düzey lazer tedavi aletleri sayesinde tedavi edilebilir.

Rozase Lazer Tedavi Süreçlerinde Hijyen Önlemleri

Zen Poliklinik olarak önceliğimizin her zaman değerli hastalarımızın sağlığı olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu kapsamda, tedavi süresince COVID-19 tedbirleri kapsamında maske takan hastane personelimiz ve doktorlarımız, her gün düzenli olarak dezenfekte edilen medikal cihazlarımız ve hastane ortamlarımız size güven verecek. Rozase lazer tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve bir randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.