Zen Poliklinik

Enjeksiyon Lipoliz Tedavisi

Enjeksiyon lipoliz tedavisi kimyasal olarak enjeksiyon bölgesi etrafındaki yağ hücrelerinin sayısını azaltır. Deoksikolik asit (bir çeşit safra tuzu) adı verilen kimyasal, yağ hücresinin bozulmasına ve atrofisine neden olur. Bu işlem için bu maddeye ek olarak fosfotidil kolin, l-karnitin gibi maddeler de mezokokteyli eklenir. Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle iyileşme süresi gerekmez ve hasta uygulamadan hemen sonra günlük yaşantısına geri dönebilir.

Ameliyat olmadan yağ birikintilerinin enjeksiyon lipoliz ile giderilmesi her zaman kapsamlı bir değerlendirme ve yağ bölgelerinin analizi ile başlar. Tedavi edilecek cilt bölgeleri lokal anestezik bir kremle işaretlenir ve hazırlanır. İyice dezenfekte edildikten sonra, aktif maddeyi, özel ultra ince iğneler kullanarak cildin altındaki dokuya 1-2 cm’de aralıklı birkaç ön görülen dozlarda enjekte ederiz. Bölgenin büyüklüğüne göre 20 – 40 dakika sürer ve neredeyse acısızdır.

Hafif bir karıncalanma ve yanma hissedebilirsiniz. Enjeksiyon, yağ birikintisinin erimesini tetikler. Tedavi edilen yağ hücresi sayıca değil ve miktarca ve yapıca küçültülür.

Eritilmek istenen yağ, lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

Tedaviyi keyifli ve yumuşak hale getirmek Özel Zen Poliklinik ekibi olarak bizim için çok önemlidir. Buna göre tedavi 2-4 hafta aralıklarla tekrarlanmalıdır. Genel olarak, alana ve yağ miktarına bağlı olarak, görünür ve uzun vadeli bir başarı için 4 ila 8 seans gereklidir. Vücudun genelinde kilo artışı varsa ve bu bir obezite kriterine giriyorsa bu kişiler için tedavi uygun değildir. Bu tür hastaların dahili açıdan endoknoloji açısından tetkikten geçmesi gerekirse bir diyetisten desteğiyle kilo kontrolü tedavisine girmesi daha doğru olur. Enjeksiyon lipoliz sadece bölgesel yaplanma problemleri olan kişiler için doğru bir tedavidir. Beraberinde kombinasyon tedavilerde cihaz destekleri, lenf direnaj gibi uygulamalar başarılı sonuç alınması için destekleyicidir.

Hangi Bölgeler Tedavi Edilebilir?

Temel olarak enjeksiyon lipoliz, çeşitli küçük sorunlu alanların biçimlendirilmesi ve nazikçe sıkılaştırılması için uygundur. Liposuction, daha geniş yağ alanları için düşünülmelidir. Bu madde, iyi huylu yağ tümörlerinin çıkarılmasında da kullanılabilir. Size tavsiyelerde bulunmak ve doğru tedaviyi seçmenize yardımcı olmak için bekliyoruz.

Enjeksiyon lipoliz birçok hastada başarıyla kullanılmıştır. Enjeksiyondan sonra, hastalar tedavi edilen bölgelerde kızarıklık ve şişliğin yanı sıra küçük mavi lekeler, hafif yanma, kaşıntı ve basınca duyarlılık geliştirebilir. Bu sorunlar birkaç gün sonra çözülür.

Çeşitli sorunlu alanları şekillendirmek için en yaygın endikasyonlar:

  • Karın
  • Kalça Kenarları Şekillendirme
  • Üst iç bacak yağlanması
  • Kol içi yağlanması

Sütyen Altı yağlanması gibi bölgeler en sık uygulama alanlarıdır.

Hastanın beraberinde kilo kontrolü anlamında diyetisyen desteği alması ve sedanter yaşamdan uzaklaşıp, düzenli egzersiz yapılan bir yaşantıya geçmesi kesinlikle gereklidir.