Zen Poliklinik

Leke Tedavileri

Cilt lekeleri hem erkek hem de kadınlarda çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Cilt üzerindeki pigmentasyon bozuklukları, enfeksiyonlar, alerjiler, uzun süreli akneler, uzun süre boyunca korumasız şekilde güneşe maruz kalma, lekelerin artmasına ya da yerleşik hale gelmesine sebep olabilmektedir.

Gelişmiş medikal teknolojiler kızıl ile kahverengi arasında değişiklik gösteren renkleri ile özellikle yüzünüzün çeşitli bölgelerinde oluşan bu lekelerin tedavi edilmesini sağlamaktadır. Zen Poliklinik leke tedavilerinde en yeni teknolojilere sahip lazer cihazlarını kullanmakta, süreci inovatif yaklaşımlarla yönetmektedir.

Leke Tedavilerinde Lazer Etkisi

Zen Poliklinik gelişmiş Q-Switch lazer teknolojisi ile, dünya standartlarında cilt tedavilerinden yararlanmanızı sağlamaktadır. Yeni nesil Q-Switch teknolojisinin en önemli özelliği, daha kısa sürede daha güçlü ışın atışları sayesinde leke tedavilerinde güçlü sonuçlar sağlayabilmesidir.

Leke tedavilerinde yalnızca lekeli alana lazer uygulanması ve lazer dolayısıyla oluşan ısının çevre dokulara sıçramaması renk eşitliğini korumak adına oldukça önemlidir. Kullandığımız bu yeni nesil cihazlar çevre dokulara ısı sıçramasını minimize ederek estetik bakımdan en iyi sonuçları garanti altına almaktadır.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?


Oluşum Nedenine Bağlı Olarak Leke Tedavisi

Cilt lekeleri oluşum nedenleri bakımından ikiye ayrılmaktadır.

  1. Melanosit artışına bağlı olarak gelişen cilt lekeleri: Derinize renk veren hücrelerin sayıca artışı, belirli bölgelerde hafif kahverengimsi lekelerin oluşmasına sebep olabilir. Genellikle yaşlılıkla birlikte artan yamuk görünümlü açık kahverengi lekeler ya da güneş lekeleri melanosit artışı ile ilişkilendirilmektedir. Zen Poliklinik’in medikal estetik doktorları, gelişmiş lazer araçlarla tedaviyi gerçekleştirmektedirler.
  2. Melanin pigmenti artışına bağlı olarak gelişen cilt lekeleri: Uzun süreli sivilcelerin yüzde bıraktığı lekeler, yüzün belirli bölgelerindeki koyulaşmalar, gebelik döneminde oluşan lekeler ise melanin pigmentindeki artışa bağlı olarak gelişmektedirler. Yüzünüzdeki lekelerin oluşma sebebine bağlı olarak doktorunuz uygun tedavi süreci hakkında size bilgi verecektir.

Lazer ile Leke Tedavisi Etkili mi?

Zen Poliklinik hastaları için en yüksek kalıcılık sağlayan uzman ve inovatif teknolojileri kullanmaktadır. Doktorunuz tarafından belirlenen seans sayısına düzenli olarak uyduğunuz sürece, lazer tedavi ile yaşlılık lekeleri ve güneş lekelerini tedavi etmek ve olumlu sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Daha genç ve dinamik bir görünüm yakalamak, bu lekeler olmadan çok daha kolay olacaktır.

Lazer ile Leke Tedavisinin Yan Etkileri Var Mı?

Lazer ile leke tedavisinde doğrudan ısı kullanılır. Bu prosedür, ısıya bağlı yan etkilerin gelişmesine sebep olabilir. Doğru şekilde bir profesyonel tarafından uygulandığında lazerin yan etkileri minimize edilebilmektedir. Nadir durumlarda, çok hassas ciltlerde yaralanma, morarma, iz oluşumu da gerçekleşebilir. Lazer ile leke tedavisi sonrası cildinizin beklenmedik bir reaksiyon geliştirmesine engel olmanın en iyi yolu, hekiminizin süreç sonrası bakımla ilgili verdiği tavsiyelere uymak ve beklenmedik durumlarla ilgili mutlaka hekiminizi haberdar etmektir.