Ne aramak istersiniz?

Sakal Ekimi

Zen Poliklinik sakal ekimi prosedürlerinde yenilikçi teknolojileri inovatif bakış açısı ile birleştirmekte, isteklerinizi detaylı şekilde dinleyerek gelişmiş görüntüleme yöntemleriyle size sunmaktadır. Sakal ekiminde Choi implanter kalem (DHI) kullanımı ile saçlı bölgeden alınan kökler tek tek sakal veya bıyığın olmadığı bölgeye ekilmektedir. Daha maskülen bir görünüm elde etmenizi sağlayacak sakal ekimi işlemi, kalıcı sonuçlar vaat etmektedir.

Sakal Ekiminde DHI Yönteminin Kullanımı

Zen Poliklinik olarak son dönemlerde saç ekim teknolojisinde çığır açan yeniliklerden biri olan Choi implanter kalem ile sakal ekim sürecinizde doğal ve estetik bir sonuç elde etmenizi sağlamaktayız.

    1. DHI yöntemi iki aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle doktorunuz greftleri toplar. Bu aşamada tercih edilen alan genelde ense olmaktadır.
    2. İkinci aşamada Choi implanter kalem ile greftler ekilir. Her bir greft iki ya da üç saç köküne sahiptir. Sakal ekiminde hastanın talep ettiği son görünüm, donör alanının genişliği gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Standart bir prosedürde 1500 ile 2500 arası greft doğal bir görünüm için yeterli olmaktadır.
 
  1. Choi implanter kalem, asistanların içerisine greftleri yerleştirdiği, doktorun ise kanal açma ve grefti kafa derisine yerleştirme işlemini aynı anda uygulamasını sağlayan medikal bir araçtır. Silindirik bir uca sahip olan bu araç, doku hasarını minimuma indirecek şekilde saç kökünün gireceği alanlar açar.
  2. Choi implanter kalem, sakal ekiminde kılların daha sık yerleştirilebilmesine olanak tanımaktadır.

Sakal Ekiminde FUE Yönteminin Kullanımı

  1. Sakal ekiminde FUE yöntemi, her bir greftin sınırları belirlenen ekim alanına tek tek yerleştirilmesi anlamına gelmektedir.
  2. Yerleştirme işleminden önce doktorunuz, özel metal bıçaklara sahip cihazı ile doku üzerine mikro kanallar açar. Talebiniz halinde bu işlem safir bıçak teknolojisi ile de gerçekleştirilebilmektedir. Safir bıçak teknolojisi, açılan kanalların greft kökü kalınlığında olmasını sağlar. Bu sayede doku hasarı minimuma indirilmektedir.
  3. Özel bir solüsyonda kanal açma işlemi boyunca bekleyen greftler, doktorunuz tarafından doğal bir görünüm oluşturacak bir açı ve yoğunlukla ilgili alana ekilir.


Sakal Ekiminin Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Zen Poliklinik uzmanları tarafından gerçekleştirilen sakal ekimi işlemlerinin sonuçları Saç Ekimi işlemlerindeki gibi kalıcıdır. Sakal ekiminden hemen önce ve hemen sonra dikkat edilmesi gereken kurallara uymanız ve sakalınıza doktorunuzun tavsiye ettiği bakımları uygulamanız, prosedürden aldığınız verimi artırmaktadır.

Sakal Ekiminde ZenPoliklinik Farkı

Zen Poliklinik doktorları sizinle yaptıkları görüşmelerde hayal ettiğiniz sonuçla ilgili detaylı bilgi almakta ve prosedürün planlaması, ihtiyaç duyulan greft sayısı ya da ekim aşamaları buna göre belirlenmektedir. Kozmetik uygulamalar alanında hasta memnuniyeti ön planda tutulmakta olup tüm süreç buna göre yönetilmektedir. Growth Factor ve mezoterapi yöntemleri ile de sürec desteklenebilmektedir.

Zen Poliklinik Sakal Ekim Prosedürlerinde Hijyen Önlemleri

Zen Poliklinik, sakal ekiminde gerekli tüm medikal cihazları her kullanımdan önce ve sonra dezenfekte etmektedir. Yalnızca cihazların değil, tetkik ve tedavi alanlarının dezenfekte edilmesi, poliklinik ortamında ve işlem odalarında maksimum hijyenin sağlanmasına olanak tanımaktadır.

İstanbul

Barbaros mah. Begonya sok. No:3J Nida Kule Kat:B1
Ataşehir - İstanbul, Türkiye
+90 216 212 0747
info@zenpoliklinik.com

Gladbeck

Bülser Straße 55, 45964 Gladbeck, Deutschland Mobilenummer
+49 171 281 88 11
infode@zenpoliklinik.com

USA

3564 Avalon park E Blvd Ste 1 Orlando, Fl 32828 United States
+1 321 393 3813