Ne aramak istersiniz?

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE, Zen Poliklinik uzman doktorları tarafından, yeni nesil safir bıçaklar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Klasik FUE yönteminden farklı olarak Safir FUE yöntemi, mikro kanallar açılırken dokunuzun metal slit yerine kendinden yüzlerce kat daha sert olan sentetik safir madeninden yapılmış bir bıçakla karşılaşmasını sağlar. Uyguladığımız Safir FUE yöntemi sayesinde hem ekilen greft sayısını artırmak, hem de daha doğal bir saç görünümü kazandırmak mümkün olmaktadır.

Safir FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir uç, metal slit uçlara kıyasla çok daha küçük mikro kanallar açabilmektedir. Daha küçük kanallar, kafa derisinde daha sık kanal açabilme şansı anlamına gelmektedir. Bu da doğal ve dolgun saç görünümü isteyen hastalar için son derece avantajlı bir seçenektir.

Saçların sahip olması gereken çıkış yönü ve kanallar açılırken izlenmesi gereken açı, ekilebilecek greft sayısının son derece sınırlı olmasına sebep olur. Safir FUE gibi gelişmiş bıçaklar kullanılmadan sık saç ekiminin denenmesi, saçların gerektiğinden çok daha dik ekilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu durum saçlarınızın doğal olarak sahip olması gereken 40 derecelik açıdan oldukça uzak, yapay bir görünümü olmasına sebep olur. Safir FUE saç ekiminde kullanılan keskin, pürüzsüz, incecik ve profesyonel bıçaklar, dolgun saçlara sahip olmak isteyenlere bunun doğal ve sağlıklı alternatifini sunmaktadır.

Safir FUE Kafa Derisi İçin Neden Daha Sağlıklıdır?

Zen Poliklinik’teki uzman doktorlar, kanal açma sürecinde polikliniğimiz tarafından sunulan gerçek safirden yapılmış özel bıçakları kullanmaktadırlar. Safir, dokuya hiçbir zararı bulunmayan, ek enfeksiyon riski barındırmayan ve medikal süreçlerde kullanımı uygun bir materyaldir. Safir bıçakların kullanımı saç ekim prosedüründe aşağıdaki avantajları sağlamaktadır:

  1. Kullandığımız safir bıçakların tamamı antibakteriyeldir ve düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
  2. Bu bıçakların keskin ve sert oluşu, kanal açarken doktorlara ekstra konfor sağlamaktadır. Bu sayede kanal açılırken oluşabilecek vibrasyon minimuma indirilir. Teorik plana en yakın kanallar Safir FUE ile Zen Poliklinik doktorları tarafından açılmaktadır.
  3. Daha kolay açılan kanallar, doku travmasının ve doku hasarının minimize edilmesini sağlar. Bu da iyileşme sürecinin daha kısa sürede tamamlanması ve saç gelişiminin bir an önce başlaması anlamına gelmektedir.
  4. Safir bıçaklar ile açılan kanalların tam olarak saç kökü genişliğinde olması, saçın uzama sürecinde meydana gelebilecek yapısal problemleri minimize etmektedir.

Zen Poliklinik’te Safir FUE Tedavi Aşamaları

Uzman doktorlarımız eşliğinde uygulanan Safir FUE saç ekimi, üst düzey hijyen koşullarının uygulandığı araçlarla, steril medikal ortamlarda tamamlanmaktadır. Zen Poliklinik olarak, enfeksiyon riskini minimize etmek, saç ekim sürecinin maksimum verimi sunmasını sağlamak için her aşamayı özenle takip etmekteyiz. Uzman doktorlar ve saç ekimi profesyonelleri tedavinin başında olmadan hiçbir tedavi sürecini başlatmıyor, önce sağlık güvenliğini garanti altına alıyoruz. Gerçekleşen tüm Safir FUE saç ekimi tedavilerinin yüksek başarı oranlarına sahip olmasının nedeni tam olarak budur. Kimi misafirlerimiz ise Soft Fue ile Safir FUE işlemini birleştirerek hizmet almaktadır.

Safir FUE saç ekiminin tedavi aşamaları aşağıdaki şekilde ilerlemektedir:

  1. Gerekli kan tahlilleri ve tetkikler yapıldıktan sonra, doktorunuzun Saç Ekimi için uygun olduğunuza karar vermesi durumunda süreç başlatılır.
  2. Saç ekiminde kullanılacak olan greftler vücut kıllarınız arasından toplanır. Uzman doktorlarımız gerçek saç yapısına en çok benzeyen görünüm, kalınlık ve kimyaya sahip oldukları için ense bölgesindeki saçları öncelikli olarak tercih etmektedir. Gerekli durumlarda sakal, bıyık gibi bölgelerden alınan greftlerle de saç ekimi yapılabilmektedir.
  3. Çelik bıçaklar yerine safir bıçaklar kullanılarak kafa derisinde kanal açma çalışmaları gerçekleştirilir.
  4. Saç kökleri genişliğindeki mikro kanallar, saçın kafa derisine tutunma olanağını artırmaktadır.
  5. FUE yöntemi çerçevesinde, her bir greft özel solüsyonunda bekletildikten sonra teker teker uzman doktorunuz tarafından kafa derisine yerleştirilir.
  6. Safir FUE saç ekimi işleminden sonraki ilk üç günü doktorunuzun verdiği tavsiyeler çerçevesinde geçirmeniz gerekmektedir. Üçüncü gün ‘’ilk yıkama günü’’ olarak adlandırılmaktadır. Hastamızı polikliniğimizde misafir eden uzmanımız, görevliler eşliğinde ilk yıkamayı gerçekleştirir ve bundan sonraki günlerde saç yıkamasında uyulması gereken kuralları anlatır. Bu sayede Safir FUE saç ekimi yapılan hastamızın saç bakımını bilinçli şekilde gerçekleştirmesi sağlanır.

İstanbul

Barbaros mah. Begonya sok. No:3J Nida Kule Kat:B1
Ataşehir - İstanbul, Türkiye
+90 216 212 0747
info@zenpoliklinik.com

Gladbeck

Bülser Straße 55, 45964 Gladbeck, Deutschland Mobilenummer
+49 171 281 88 11
infode@zenpoliklinik.com

USA

3564 Avalon park E Blvd Ste 1 Orlando, Fl 32828 United States
+1 321 393 3813