Ne aramak istersiniz?

Paris Işıltısı

Cildinize kaybettiği parlaklığı geri kazandıracak; ameliyatsız, kesisiz, risksiz bir gençlik terapisi yöntemi öğrenmek ister misiniz? Paris Işıltısı olarak bilinen bu anti-aging terapisi NCTF 135 HA adlı bir ürün vasıtasıyla uygulanmaktadır. Açılımı “New Cellular Treatment Factor” (Yeni Nesil Hücresel Tedavi Faktörü) olan bu tedavi, hücresel düzeyde yenilenmeyi tetikleyen çok sayıda vitamin, mineral ve koenzimin doğrudan cildin alt tabakasına enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Enjeksiyon işlemi, çok sayıda aktif maddenin hücrelerinizi uyarmasını sağlayarak yenilenme ve iyileşme faaliyetini artırmakta ve bu sayede ortaya daha parlak, daha genç ve daha sıkı bir cilt görünümü çıkmaktadır.

Zen Poliklinik, Paris Işıltısı terapisini en güçlü bileşenler, yüksek teknolojiye sahip yöntemler ve hijyenik bir süreç eşliğinde uygulamaktadır. Yeni nesil bir mezoterapi formülü olan Paris Işıltısı, özellikle 35 yaş ve üzeri ciltlere uygulandığında hızlı şekilde etkisini göstermektedir. İlk kez 1978 yılında bir Fransız hekim tarafından üretilen bu formül, cildinize çok sayıda koldan tam bir ‘’gençlik direnci’’ sunmaktadır.

Zen’de Paris ışıltısı Ameliyatsız gençlik terapisi içerdiği eşsiz vitamin kokteyli ile cildinizi canlandıracak.

Paris Işıltısı Enjeksiyonunun İçeriğinde Neler Bulunur?

Zen Poliklinik’in alanında uzman doktorları tarafından uygulanan Paris Işıltısı yöntemi, etkisi medikal olarak kanıtlanmış çok sayıda bileşeni barındırmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki şekildedir.

Hyalüronik asit: Hyalüronik asit, cildin alt dokusunun güçlü şekilde nemlenmesini sağlarken, aynı zamanda bu nemin deri içerisinde tutulmasına da yardımcı olur. Ciltte kuruluk problemi donuk görünüme, kırışıklıklara ve hassasiyete sebep olabilir. Hücresel enjeksiyonun sağlayacağı nem potansiyeli ise bu tür problemlerin minimize edilmesine yardımcı olacaktır.

14 farklı vitamin (başta A, B, C, E vitaminleri olmak üzere): Paris Işıltısı terapisi çerçevesinde cerrahi müdahale yapılmadan cildinize uygulanacak olan 14 farklı vitamin, cilt sağlığını destekler ve hücreleri efektif faaliyet göstermeye teşvik edecek özelliklere sahiptir.
  • A vitamini cilt pullanmasının önüne geçerek daha yumuşak ve nemli bir doku yaratır. Bu yüzden özellikle nem kaybına bağlı pullanma ve kış egzeması için A vitamini son derece güçlü bir koruyucudur.
  • B vitamini, nemin ciltte muhafaza edilmesi yolu ile cilt bariyerlerinin koruyucu gücünü ve direncini arttırır. Cilt yüzeyinde bulunan ve sağlıklı hücre faaliyetlerinin önüne geçen serbest radikallerle savaşan bu bileşen, diri, sıkı ve genç bir görünümün habercisidir.
  • C vitamini, ciltte dönemsel olarak ortaya çıkan aknelerin mümkün olduğunca izsiz ve yarasız bir şekilde iyileştirilerek giderilmesine yardımcı olur. Cildin doğal olarak sahip olduğu ışıltıyı destekleyen C vitamini, Paris Işıltısı’nın katacağı parlaklığın temelidir.
  • E vitamini, 25 yaşını geçmiş tüm kadınların ince kırışıklıkların oluşumunu önlemek ya da oluşan kırışıklıkları açmak için kullandığı bir bileşendir. Vitaminin en önemli özelliği kırışıklar arasındaki nem kaybını önleyerek ilgili görünümü azaltmasıdır. Bu özelliği ile E vitamini pek çok güzellik ürününün temel bileşenlerinden biri olarak görülmektedir.

24 Farklı Aminoasit: Aminoasitler, içeriklerindeki karbon, hidrojen, oksijen ve azot molekülleri ile gençliği cildinizde koruyabilecek en etkili bileşenlerden biridir. Yaşlanmaya başlayan cildin belirginleşen özelliklerinden ilki üst tabakanın incelmeye başlamasıdır.

Kılcal damar görünümünün artması ile birlikte dış etkilere karşı daha savunmasız hale gelen cilt, sarkma, kırışıklık gibi problemlere maruz kalmaktadır. Tüm bunlar cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olurken nefes alma, yenilenme ve doku beslenmesinin önüne geçer. İçeriğinde bir canlı hücrenin gereksinim duyduğu çok sayıda molekülü barındıran aminoasitler, Paris Işıltısı terapisi sayesinde doğrudan cilt hücrelerinize enjekte edilir. Bu da bu bileşenlerden maksimum verimi almayı garantilemek anlamına gelir.

Antioksidan: Hücrelerin etkin faaliyetlerine zarar veren, yenilenmeyi durduran serbest radikaller yaşlanmayı hızlandırır. Anti-aging tedaviler arasında antioksidan içeriği ile öne çıkan Paris Işıltısı, özellikle hava kirliliği, zararlı güneş ışınları ve diğer yaşamsal faktörler dolayısıyla etkisi artan serbest radikallerle en güçlü şekilde savaşılmasına yardımcı olur. Daha parlak ve sağlıklı bir cilt için cildinizin yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkilerle savaşında ona güç kazandırır.

Paris Işıltısından Sonra Cildinizde Ne Gibi Değişiklikler Olacak?

Uzman doktorlarımızın terapiyi uygulamasından hemen sonra, cildinizde çok sayıda değişiklik fark edebilirsiniz. Bu değişikliklerin öne çıkanları şu şekildedir:

  1. Deri yapısındaki nemlilikte yüksek oranda artış olur. Bu artış, cildin kuru ve pullanmış görüntüsünden kurtulmanızı sağlar. Bu da daha parlak bir yüzey anlamına gelir.
  2. Cildin elastikiyeti artar. Derinin donuk, katı ve ince görünümü azalır. Cildiniz daha dolgun, alt yüzeyi kalın ve sağlıklı görünür. Dış etkilerin ve serbest radikallerin zararlarına karşı çok daha dirençli bir yapıya sahip olur.
  3. Cildin nefes almasını sağlayan gözenekler fazla kir ve toz ile temasa girdiğinde gereğinden fazla büyür. Çok yüksek oranda yağ üretimi gerçekleştiren gözenekler zamanla akne oluşumunun da temel sebebi haline gelir. Paris Işıltısı tedavisinin yararlarından bir tanesi de gözenek görünümünün azalmasıdır. Bu azalma, hem kozmetik anlamda hem de cilt sağlığı anlamında çok sayıda iyileşmeyi beraberinde getirir.
  4. Dermiste daha çok kolajen meydana gelir. Bu da yıpranma, kırışıklık ve çizgilenmenin minimize edilmesi anlamına gelir. Kolajeni cildin doğrudan dermis tabakasına enjekte eden NCTF terapisinin en önemli getirisi iyileşmiş ve yenilenmiş cilt hücreleridir.

Tüm bu etkileri ilk uygulamadan itibaren hissetmeye başlarsınız. En güçlü sonuçlar için ise doktorunuzun tavsiye ettiği aralıklarla kliniğimizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Paris Işıltısı İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Paris Işıltısı Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Cildinizi güzelleştirme yolculuğunuzda Zen Poliklinik doktorlarına güvenebilirsiniz. Doktorunuz cildinizi inceledikten sonra, yaşınız, cildinizin mevcut durumu ve hassasiyeti ile ilgili bir analiz gerçekleştirir. Analiz sonrasında ise size özel bir terapi takvimi oluşturulur. Genellikle 7 ile 10 gün aralıklarla uygulanan 3 ya da 4 seans, kısa sürede maksimum etkiyi elde etmenizi sağlar.

Paris Işıltısı Terapisini Belirli Aralıklarla Yeniden Uygulamalı Mıyım?

Cildin genç görünmesi yaşlanma belirtilerine karşı güçlü bir direnci gerektirir. Paris Işıltısı terapisinin güçlü etkilerinin sürdürülebilmesi için koruyucu tedavilerle sürece devam edebilirsiniz. Temel terapi tamamlandıktan sonra birkaç ayda bir, tek seanslık koruyucu tedaviler cilt hücrelerinin elastikiyet ve aktivitesini korumak için yararlı olacaktır.

Paris Işıltısı Göz Çevresine Uygulanabilir Mi?

Evet, elbette! Pek çok kadının güzellik ile ilgili ilk endişelerinden biri olan göz çevresi kırışıklık ve morlukları, Paris Işıltısı terapisi ile minimize edilebilir. Hassas göz bölgesine uygulanabilen bileşenler gençlik etkisini burada da göstermektedir.

Paris Işıltısı terapisi hakkında uzman görüşü almak ve kısa sürede kolayca randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

İstanbul

Barbaros mah. Begonya sok. No:3J Nida Kule Kat:B1
Ataşehir - İstanbul, Türkiye
+90 216 212 0747
info@zenpoliklinik.com

Gladbeck

Bülser Straße 55, 45964 Gladbeck, Deutschland Mobilenummer
+49 171 281 88 11
infode@zenpoliklinik.com

USA

3564 Avalon park E Blvd Ste 1 Orlando, Fl 32828 United States
+1 321 393 3813