Ne aramak istersiniz?

Saç Mezoterapisi

Saç sağlığını korumak, saç dökülmesini durdurmak ve eskisinden daha canlı, parlak ve sağlıklı saçlar elde etmek için pek çok kişi ağrısız bir yöntem olan saç mezoterapisini tercih etmektedir. Zen Poliklinik, cerrahi bir prosedür geçirmek istemeyen hastalara güçlü medikal bileşenleri ve yenilikçi tedavi yaklaşımıyla mezoterapi tedavisini sunmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Saç mezoterapisi, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu fakat doğal yollardan ya da beslenme rutini ile alamadığı çeşitli vitamin ve minerallerin saça dışardan bir müdahale ile verilmesini sağlar. Özellikle; demir, potasyum, bakır, çinko, iyot, kalsiyum, selenyum gibi minerallerin tamamı, saç uzaması ve gücü için oldukça önemli bileşenlerdir. Saç mezoterapisi için uzmanlarımız tarafından, büyüme faktöründen aminoasitlere, kepek önleyicilerden keratine kadar oldukça zengin bir ‘’kokteyl’’ karışımı hazırlanmaktadır.

Bu yenilikçi tedavi, aşağıdaki gruplardan birinde olan herkes için uygundur:
 • Yüksek oranda saç dökülmesi deneyimleyen fakat cerrahi işlem yaptırmak istemeyenler,
 • Kafa derisinde uyuşma, kepeklenme hissedenler,
 • Saç uzaması çok yavaş olan kişiler,
 • Saçının belirli bölgelerinde dengesiz görünüme sebep olacak şekilde hacim eksikliği yaşayanlar,
 • Kafa derisi rahatsızlıkları yaşayan kişiler (aşırı sivilcelenme, sebore vb.)


Saç mezoterapisi, yoğun yapısı ile hem saçı güçlendirmeyi hem de kafa derisi sağlığını korumayı amaçlayan bir tedavi biçimidir.

Saç Dökülmesi Tedavisinde Saç Mezoterapisi Nasıl Etkilidir?

Saç mezoterapisi saç dökülmesi için cerrahi müdahale yapılmasını arzu etmeyen kişiler için etkili bir tedavi alternatifi sunmaktadır. Hem erkek hem de kadın hastalarda saçlı deriye yapılacak mezoterapi işlemi sonrası saç dökülmesinin yavaşladığı ve zamanla durduğu gözlemlenmiştir.

Saç mezoterapisi saç derisindeki kan dolaşımını iyileştirmenin yanı sıra saç köklerinde canlanma sağlar ki bu da saç hücrelerinin yenilenmesine olanak tanır. Bu sayede yeni saç büyümesi gerçekleşir. Saç mezoterapisi aynı zamanda erkeklerde saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunun azalmasına yardımcı olur ve saç dökülmesine sebep olan hormon dengesizliklerinin düzelmesini destekler.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Zen Poliklinik doktorları tarafından gerçekleştirilen saç mezoterapisi, doktorunuz tarafından hazırlanan kokteylin doğrudan deri altına enjekte edilmesiyle uygulanır. Oldukça dikkatle gerçekleştirilmesi gereken bu prosedür tamamlandığında, birkaç gün boyunca kafa deriniz hassaslaşabilir.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Olmalıdır?

Zen Poliklinik’i ziyaret ettiğinizde saç analizinizi gerçekleştiren doktorunuz, mezoterapi sürecini ve sizin için ihtiyacınız doğrultusunda oluşturduğu takvimi size anlatmaktadır. Genel olarak mezoterapi seansları 6-8 adımda tamamlanmaktadır. Uzmanlar seansların 1-2 haftalık aralıklarla tekrarlanmasını tavsiye etmektedir. Saç köklerinin 6-8 defa düzenli şekilde uyarılması, özellikle son seanstan sonra farkı net olarak deneyimlemenizi sağlamaktadır.

Zen Poliklinik Saç Mezoterapi Kokteyli İçeriği

Güçlü bir mezoterapi kokteyli ve kullanılan içeriklerin en yüksek kalitedeki versiyonlarının kokteyle dahil edilmesi, süreçten aldığınız verimi artırmaktadır. Zen Poliklinik’in alanında uzman doktorlarının tavsiyesiyle aşağıdaki ajanların bulunduğu zengin bir mezoterapi kokteyli sizin için hazırlanmaktadır.

 1. Amino asitler: Çok sayıda amino asidin dahil edildiği karışımın temel amacı, saçınızda keratin liflerinin oluşumunu tetiklemek ve hızlandırmaktır. Keratin lifleri, saçın daha güçlü ve kalın olmasına yardımcı olur.
 2. Koenzimler: Saçınızın daha parlak ve canlı görünmesini, onarıma ihtiyaç duyan uç ve boyların güçlenmesini sağlayan bileşenlerdir.
 3. Bakır ve çinko bileşenleri: Saç renk mineralleri olarak da adlandırılan bakır ve çinko, özellikle ‘’genetik saç dökülmesinin’’ yıpratıcı etkilerini engellemek için kullanılır.
 4. Büyüme faktörleri: Kafa derisinin yeterince güçlü bir kan dolaşımına sahip olması, ilgili alanlardaki folliküllerin uyarılması ve saç uzamasının etkinleştirilmesi anlamına gelir. Büyüme faktörleri de dolaşımı güçlendiren biricik ajanlardır.
 5. Hyalüronik asit: Kafa derisinde kabuklanma, kuruma gibi mevsimsel problemleri deneyimleyen kişiler için kokteyle eklenen bu aktif içerik, derinin nem tutma kapasitesini artırarak saçın beslenmesine yardımcı olur. Bu durum saçın uzamasını ve yeni saç büyümesini destekler.

Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zen Poliklinik’te sizler için güçlü bir mezoterapi planı oluşturan doktorunuz, işlemin hemen ardından dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili detaylı bilgi vermektedir. Bu süreçte özellikle aşağıdaki uyarıları dikkate almanız beklenmektedir.

 1. Saçınızı 3-4 gün yıkamayın. Hassas kafa derisi, kimyasalları emmeye son derece hazırdır. Bu yüzden bu süreçte kafa derisinin yalnızca kendi yağı ile temas etmesi daha sağlıklı olacaktır.
 2. Hassas kafa derinizi güneş ışığına doğrudan maruz bırakmayın.
 3. Vazodilatasyon, tıp literatüründe kan damarlarının genişlemesi anlamına gelmektedir. Bu genişleme çoğu zaman kan basıncının düşmesi ile sonuçlanır. Basınç düşüşü ise bir süre dolaşım sistemi performansını olumsuz etkiler. Süreçten hemen önce ya da süreci takip eden bir hafta içinde alkol tüketimi, vazodilatasyonun artmasına sebep olacaktır. Bu yüzden alkol tüketimi de tavsiye edilmemektedir.

İstanbul

Barbaros mah. Begonya sok. No:3J Nida Kule Kat:B1
Ataşehir - İstanbul, Türkiye
+90 216 212 0747
info@zenpoliklinik.com

Gladbeck

Bülser Straße 55, 45964 Gladbeck, Deutschland Mobilenummer
+49 171 281 88 11
infode@zenpoliklinik.com

USA

3564 Avalon park E Blvd Ste 1 Orlando, Fl 32828 United States
+1 321 393 3813