Ne aramak istersiniz?

DHI Saç Ekimi

Saç ekimi, yeni nesil teknolojiler ve mikro medikal araçlar kullanılarak gerçekleştirildiğinde yüksek başarı oranları ve yaşam boyu kalıcılık vaat etmektedir. DHI saç ekimi Zen Poliklinik tarafından sunulan, saç sağlığı ile ilişkili medikal teknolojilerin ulaştığı en üst noktadır. Bu yeni nesil inovatif yöntemde greftler kafa derisine tek tek yerleştirilmektedir. Üstelik bu greftlerin dışarıda bekletilme süresinin kısalması ve toplam tutunma oranlarının artırılabilmesi için, DHI saç ekiminde kanal açma aşaması bulunmamaktadır.

Zen Poliklinik’in alanında uzman doktorları ve saç ekimi profesyonelleri tarafından gerçekleştirilen prosedür, yüzde 99’a varan tutunma oranları, hızlı bir iyileşme süreci ve minimum enfeksiyon riski vaat etmektedir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi, acısız bir deneyim yaşamanızı sağlamak amacıyla sedasyon ile gerçekleştirilen lokal anestezi işleminden sonra uygulanmaktadır. Sedasyonlu anestezi, hiçbir ağrı hissetmeden yaklaşık 6 ile 8 saat arası süren saç ekimini tamamlayabilmenizi sağlamaktadır. Zen Poliklinik olarak hastalarımızın estetik amaçlı tüm süreçlerde konforlu hissetmelerini ve bunu mümkün kılacak şartları sağlamayı önemsiyoruz.

FUE ve DHI Arasındaki Fark Nedir?

Saç ekimi işleminde geliştirilmiş son teknolojiler ve teknikler greftlerin teker teker kafa derisine yerleştirilmesini önermektedir. Bu sayede greftlerin en az hasar ile dokuya sabitlenmesi mümkün olmaktadır. Safir FUE saç ekim yönteminden farklı olarak DHI, bu işlemin yüksek teknolojili özel bir araçla gerçekleştirilmesini gerektirmektedir.

Choi İmplanter Kalem ile DHI Saç Ekimi

Choi adı verilen ince, keskin ve silindirik bir uca sahip olan medikal implanter kalem, greftlerin hiçbir kesi ya da kanal oluşturulmasına gerek kalmadan tek adımda saç derisine yerleştirilebilmesini sağlamaktadır. Diğer saç ekim prosedürlerinde greftlerin toplanması, kanalın açılması ve kanala greftlerin yerleştirilmesi üç farklı adım gerektirirken, DHI kanal açma ve greft yerleştirme süreçlerinin tek seferde gerçekleştirilmesini sağlar: Üç adım yerine iki adıma indirilen saç ekim sürecinin verimliliği bu şekilde artırılmaktadır.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  1. DHI saç ekim yöntemi ile saç kökleri daha sık şekilde ekilebilmektedir.
  2. Herhangi bir kesi oluşturulmadan tamamlanan saç ekiminin iyileşme süreci çok daha kısadır.
  3. Kanal açmadan ve kesi yapmadan tamamlanan işlem, enfeksiyon riskini minimize edilmektedir.
  4. Diğer saç ekim prosedürlerinde greftler toplandıktan sonra uzun bir süre özel solüsyon içerisinde bekletilir. Bu sırada doktorunuz kanal açma işlemini tamamlar. DHI saç ekiminde ise kanal açmak için ayrı bir aşama gerekmediğinden doğrudan greft yerleştirmeye geçilir. Bu durum greftlerin canlılıklarını kaybetmeden doku ile bir araya gelmesini sağlar. Kök kaybı minimuma indirilirken tutunma oranları artırılmış olur.
  5. Tıraşsız saç ekimi yöntemi, DHI ile mümkündür. Saç ekimi yapılacak bölgeyi traş ettirmek istemeyen bir hasta, Zen Polikliniğin uzman doktorları ve gelişmiş medikal araçları ile Tıraşsız Saç Ekimi hizmeti alabilir.

DHI Saç Ekiminden Ne Kadar Sonra Saçlar Uzar?

Doku iyileşmesinin daha hızlı gerçekleşmesi, saç ekimi işleminden sonra ekilen ve alım yapılan alanların görünümünün normale dönmesine ve günlük yaşantınıza çok kısa süre içinde doğal bir görünüm ile devam edebilmeniz anlamına gelmektedir. Saç ekim prosedüründen sonraki ilk ayda yaşanan şok dökülmenin ardından saçlar uzama ve gelişme evresine geçmektedir. İlk başlarda ince ve güçsüz görünen saç telleri, alanında uzman doktorunuzun tavsiye edeceği tedavilerin desteği ile zamanla kalınlaşır ve güçlenir. DHI saç ekiminden sonraki 9 ay, saçınızın sürekli uzadığı ve güçlendiği bir dönemi ifade eder. İlk bir yıl tamamlandığında ise saçınız son görünümüne ulaşır.

DHI Saç Ekimi Herkes İçin Uygun Mudur?

DHI saç ekimi doğal görünümlü ve sağlıklı saçlar elde etmenin en uygun yollarından biridir. Genel olarak saç ekim prosedürlerine uygun olan herkes, DHI metoduyla da saç ektirebilir. Doktorunuz, saç ekim sürecine başlamadan önce gerçekleştireceği çeşitli tetkikler ve kan tahlilleriyle saç ekimine uygun olup olmadığınızı belirlemektedir. Tüm sonuçların beklenen şekilde çıkmasıyla prosedüre başlanılır.

Doktorunuz saç ekim sürecine uygun olmadığınızı düşünüyorsa polikliniğimiz tarafından sunulan ameliyatsız saç tedavi yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Zen Poliklinik’te Yüksek Hijyen Standartları

Özellikle belirli medikal araçların tekrarlı şekilde kullanımıyla gerçekleştirilen prosedürler, kapsamlı hijyen kurallarının uygulanmasını gerektirmektedir. Zen Poliklinik olarak önceliğimizin her zaman sağlığınız olduğunu belirtmekten gurur duyuyoruz. Düzenli olarak yaptığımız dezenfektasyon, medikal araçlarımıza sürekli uyguladığımız hijyenik bakım ve kontroller ile bu süreçte güvende hissetmeniz için çalışmaya devam etmekteyiz.

İstanbul

Barbaros mah. Begonya sok. No:3J Nida Kule Kat:B1
Ataşehir - İstanbul, Türkiye
+90 216 212 0747
info@zenpoliklinik.com

Gladbeck

Bülser Straße 55, 45964 Gladbeck, Deutschland Mobilenummer
+49 171 281 88 11
infode@zenpoliklinik.com

USA

3564 Avalon park E Blvd Ste 1 Orlando, Fl 32828 United States
+1 321 393 3813